Sponsored links
Android APK Hande Yener 1.0

Hande Yener 1.0 APK Free Download

By: Hafizeapps - in: Music & Audio

Hande Yener 1.0 is the Best Free Music & Audio by Hafizeapps

Makbule Hande Özyener (d. 12 Ocak 1973), bilinen sahne adıyla Hande Yener, Türk şarkıcı ve söz yazarı. Ses getiren bir çıkış yaptığı yıllardan itibaren sık sık çıkardığı albümlerle Türk pop müziğinde kendine yer edindi. Müziğinin yanı sıra ilginç kıyafetleri ve sık değiştirdiği saç rengiyle adından bahsettirdi. Zaman zaman gerçekleştiriği müzikal tarz değişiklikleri müzik eleştirmenleri tarafından hem övüldü hem de bazı olumsuz eleştirilere maruz kaldı, pop müzikten elektronik müziğe geçtiği dönemde yaptığı "bakkal müziği" tanımlaması yüzünden çeşitli tartışmaların içinde yer aldı. Kariyerindeki adımları ve kişiliği birçok kez incelenerek yorumlandı, bazen "Türk Madonna" ve "Türk Pop Müziğinin Kraliçesi" şeklinde anıldığı oldu. Bunun bir sonucu olarak onuncu stüdyo albümüne Kraliçe (2012) adını verdi.

Kadıköy, İstanbul'da doğan Hande Yener, ortaokul eğitimi sonrasında ailesi konservatuvara gitmesine izin vermeyince Erenköy Kız Lisesi'ne başladı ancak bu okulu ikinci sınıfta terk ederek evlendi. Küçük yaşlarından beri hayalini kurduğu şarkıcılığı yapmak için Sezen Aksu'ya ulaşmaya çalıştı ve tezgâhtarlık yaptığı mağazaya gelen Hülya Avşar aracılığıyla Aksu'yla tanıştı. Aksu'nun yanında bir dönem geri vokallik yaptıktan sonra Altan Çetin ile çalışarak hazırladığı ilk stüdyo albümü Senden İbaret'i 2000 yılında yayımladı. Bu albümün ardından MÜYAP sertifikalı Sen Yoluna... Ben Yoluma... (2002), Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor (2004) ve Apayrı (2006) dahil olmak üzere çeşitli başarılar yakalayan albümler hazırlayıp satışa sundu. "Yalanın Batsın", "Sen Yoluna... Ben Yoluma...", "Acele Etme", "Kırmızı", "Kelepçe, "Romeo", "Sopa", "Bodrum", "Ya Ya Ya Ya" ve "Alt Dudak" gibi birçok şarkısı hit olma başarısı gösterdi.

Yener, hayranı olduğu ve birçok yerde övgüyle bahsettiği Madonna başta olmak üzere birçok isimden etkilendi. İmajı, başta Madonna olmak üzere çeşitli zamanlarda çeşitli kişilerle karşılaştırıldı. Uzun yıllar dinlenebilecek albümler yapmayı istediğini ve müziğini güncel tutma çabası içinde olduğunu ifade etti. Türkiye'de 2000'li yıllarda tek bir albümü bir milyondan fazla satan az sayıdaki şarkıcıdan biri olarak kayıtlara geçti. 2013 yılında YouTube'da en çok izlenen Türk şarkıcı oldu. Geylerle arasında güzel bir bağın olduğunu ilan ettikten sonra 2007'de gey ikonu seçildi ve 2008'de Kraliçe Fabrika'da filmine bu unvanla konuk oldu, 2009 yılında Onur Yürüyüşü'ne katılarak eşcinsellerin sorunlarının çözümlenmesiyle ilgili çağrılar yaptı. Bugüne kadar dört Altın Kelebek Ödülü ve üç Kral TV Video Müzik Ödülü dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı.

Türkçe Müzik, Türkçe pop, turkish music, turkish pop, yaz şarkıları, hareketli şarkılar

Disclaimer

Hande Yener version 1.0 is the property and trademark from Hafizeapps, all rights reserved by . Click on the above link to proceed to the APK file download page.
All files of APK apps here are for personal use only, if any APK download infringes your copyright, please contact us, We'll delete it any way. Thanks so much for your interest in our freeapk123.info website!

Sponsored links

What's New in Hande Yener - Version:1.0


No Change Log.

Other users also looks for:

Related Hande Yener, Hande Yener APKHande Yener download APKdownload Hande Yener APKHande Yener free downloadfree Hande Yener download APK